تاریخچه صنایع ماشین سازی

تاریخچه صنایع ماشین سازی
    1357-1396

صنایع ماشین سازی ایران تکنیک ( دارنده گواهی فعالیت صنعتی به شماره 3052  از وزارت صنایع و معادن ) به اهتمام موسس آن آقای مهندس محمد حسین هادیان و همکاران در سال 1357 فعالیت خود را در زمینهء ارایهء خدمات فنی-مهندسی دستگاههای صنعتی بویژه دستگاههای مرتبط به صنعت تولید سیم و کابل آغاز نموده و باکسب تجربه علمی، ارتقاء دانش فنی وانجام مهندسی معکوس به مرحله طراحی وساخت بخش وسیعی از دستگاههای این صنعت درطول حدود چهار دهه از فعالیت خود نایل آمده و به یکی از قطب های مهم  صنعتی کشور تبدیل شده است.

خرسندیم تا به عنوان اولین سازندهء ماشین آلات سیم و کابل در کشور موفق به دریافت لوح تقدیر ،واحد تولیدی نمونه سال کشور و همگام با پیشرفت دانش فنی این صنعت  در جهان، توانسته ایم تا اغلب نیازهای بازار داخلی  این بخش از صنعت را با استفاده از تکنولوژی بروز جهان برآورده ساخته و گامی موثر در رسیدن به خود کفایی صنعت ملی و  صرفه جویی ارزی برداریم.

خوشبختانه محصولات ما مورد توجه دست اندرکاران، صنعتگران، دانشمندان و مشتریان این صنعت قرار گرفته و افتخار همکاری با اغلب شرکتهای بنام و سازمانها و موسسات علمی و صنعتی و دانشگاههای معتبر کشور (جهت فعالیت های تحقیقاتی مشترک) را بدست آورده ایم.

این صنایع  برای حضور در مجامع داخلی و بین المللی  مانند  نمایشگاه سالانه صنعت برق ایران، و آگهی در مجلات ونشریات داخلی، و  نمایشگاه تخصصی وایر (wire) دوسلدورف آلمان ، نمایشگاه صنعت انرژی و زیر ساختهای صنعتی بغداد ، به ایجاد روابط کاری و  تبادل تکنولوژی همت گمارده و از طریق تعمیق همکاری فنی با برخی از شرکتهای بنام اروپایی مانند Elmecc-wts  ایتالیا، ( Knoedler  ،Zumbach  و Wafo آلمان ) و بازدید از قطبهای صنعتی دیگردر جهان به  امر انتقال تکنولوژی به داخل کشور کمک شایانی نموده است .

در راستای توسعه روابط بین المللی، تسهیل امور بازرگانی ، تهیه تجهیزات و سیستمهای تخصصی ، شرکتی  در شهر زیگن آلمان تاسیس گردید که بعنوان مرکز ثقل فعالیت بازرگانی ما در اروپا محسوب می گردد.

ماشین سازی تیام

امروزه مجموعه صنایع ماشین سازی ایران تکنیک متشکل از  ساختمانهای مدرن  صنعتی و اداری است که بر مساحتی بالغ بر دوازده هزار متر مربع احداث شده ، و پرسنل آن بالغ بر  ده ها نفرکارشناس فنی و اداری است.

تولیدات این صنایع شامل لیست متنوعی از دستگاهها و لوازم صنعت سیم و کابل است  که در لینکهای مربوطه منعکس است دستگاههای ساخت این .صنایع علاوه بر پوشش بیش از 90% نیاز داخلی به خارج از کشور نیز صادر شده است.

رعایت کلیه استاندارهای صنعتی ، انتخاب قطعات و مواد اولیه درجه یک ، سرعت در انجام خدمات پس از فروش و مشتری مداری ،ویژگیهای سیاست کاری ماست که در هر شرایطی به آن پایبند هستیم .