پر فروش ترین ماشین در سال 2018

پر فروش ترین ماشین در سال 2018

سلاطین خودروسازی اهمیت زیادی به عرضه سالانه خودروهای برتر خود دارند و انصافاً هم باید گفت این خودروها هر سال نسبت به سال‌های گذشته بهینه‌سازی‌های بیشتری را شاهد هستند. اما به‌رغم تلاش خودروسازان، این بازار همانند سایر بازارها شاهد محصولاتی است که آنچنان که باید و شاید نظر مشتریان را جلب نمی‌کند. خوشبختانه این سکه روی دیگری نیز دارد و خودروهایی را هر سال شاهد هستیم که حسابی گل می‌کنند و شاهد فروش چشمگیر آنها هستیم.
از آنجایی که سال ۲۰۱۸ خودروهای جذاب زیادی راهی بازار شدند و به‌فروش خوبی هم دست پیدا کردند قصد داریم با هم در ادامه ببینیم چه خودروهایی در سال ۲۰۱۸ بیشترین فروش را در بازارهای جهانی داشته‌اند.

نیسان سنترا
با نگاهی به آمار فروش ماشین در بازارهای جهانی متوجه خواهید شد که تقاضای بازار روز‌به‌روز برای خودروهای کراس‌اور رو به افزایش است اما چنین آماری به این معنا نیست که علاقه‌مندان خودرو از خودروهای کوچک صرفنظر کرده‌اند.
برای اثبات این قضیه کافیست تا به آمار فروش نیسان سنترا نگاهی داشته باشید، این خودرو تنها در آمریکا به تعداد ۲۱۳،۰۴۶ دستگاه در سال ۲۰۱۸ به‌فروش رفته است و چنین آماری از اهمیت گروه سدان‌های کوچک در میان علاقه‌مندان حکایت دارد. فروش بسیار چشمگیر نیسان سنترا باعث شده تا نیسان به این فکر بیافتد که نسخه بهینه‌تری از این خودرو را در سال ۲۰۱۹ نیز راهی بازار کند، به این ترتیب انتظار داریم در سال میلادی آتی نیز نیسان همچنان نبض بازار سدان‌های کوچک را در اختیار داشته باشد.

جی‌.‌ام‌.‌سی سییِرا
خودروهای پیکاپ لاکچری دنیای خاص خودشان را دارند و به لطف قدرت و امکاناتی که در این خودروها پیدا می‌شود توانسته‌اند در سال ۲۰۱۸ فروش خوبی را هم تجربه کنند. در این زمینه می‌توان به فروش جی‌.ام‌.‌سی سییرا اشاره کرد که در سال ۲۰۱۸ تنها در آمریکا تعداد ۲۲۴،۵۵۴ دستگاه از این پیکاپ لاچکری و قدرتمند به‌فروش رسیده است.
ناگفته نماند شورولت سیلورادو نیز در این گروه مشتریان خوبی دارد و فروش قابل قبولی را شاهد است اما انصافاً باید گفت جی‌.‌ام‌.سی سییرا امکانات ویژه‌ و خاصی دارد که در هیچ پیکاپی این امکانات یافت نمی‌شود و بدون شک همین موارد است که باعث افزایش محبوبیت و فروش این خودرو شده است.

جیپ گرند چروکی
این شاسی‌بلند جذاب و باابهت را سالیان سال است که در بازارهای جهانی شاهد هستیم و همین امر نیز باعث شده تا هر سال نسبت به سال‌های گذشته بهینه‌تر شود و مدل ۲۰۱۸ جیپ گرند چروکی به یک شاسی‌بلند تمام‌عیار و بی‌عیب و نقص تبدیل شده است.
جالب است بدانید جیپ گرند چروکی دقیقاً ۲۲۴،۹۰۸ دستگاه در آمریکا در سال ۲۰۱۸ فروش داشته و به اولین گزینه طرفداران خودروهای قدرتمند تبدیل شده است. این ماشین نه‌تنها قدرت زیادی دارد بلکه در قسمت داخل نیز از تجهیزات بسیار راحت و با کیفیتی بهره می‌برد و این امر باعث شده تا پاسخگوی نیازهای شهری و مسیرهای بیرون از شهر رانندگان باشد.

جیپ چروکی
جیپ برای مدل ۲۰۱۹ شاسی‌بلند چروکی خود طرحی نو در انداخت و این خودرو در قسمت طراحی جلو شاهد بینه‌سازی‌های زیادی بود تا حالت کلاسیک و قدیمی جیپ چروکی را در مدلی نوآورانه و امروزی در ذهن مخاطب تداعی کند. این طراحی به مذاق علاقه‌‌مندان برند جیپ خوش آمد و شاهد افزایش آمار فروش چیپ چروکی در سال ۲۰۱۸ بودیم.
از طرف دیگر چیپ یک مدل جدید دیگر نیز به برند چروکی اضافه کرد، در این مدل یک پیشرانه توربوشارژ چهارسیلندر با ظرفیت ۲.۰ لیتر تعبیه شده است و ۲۷۰ اسب‌بخار نیرو را در اختیار راننده قرار می‌دهد. تمامی این موارد دست به دست هم دادند تا جیپ چروکی در سال ۲۰۱۸ به آمار فروش ۲۳۹،۴۳۷ دستگاه دست پیدا کند.

جیپ رانگلر
حساب جیپ رانگلر با تمامی خودروهایی که جیپ تاکنون عرضه کرده است فرق می‌کند و این خودرو همیشه طرفداران خاص خودش را دارد، جیپ در سال ۲۰۱۸ مدل جدیدی از این خودرو را راهی بازار کرد که بهینه‌سازی‌های زیادی را نیز شاهد بود، نسل جدید شاسی‌بلند چیپ رانگلر ممکن است برای رانندگی در خیابان‌های شهری حرف‌های زیادی برای گفتن نداشته باشد اما بدون شک این خودرو در مسیرهای بیرون شهر رقیب ندارد و همین موارد نیز باعث شد تا جیپ رانگلر به فهرست خودروهای پرفروش ۲۰۱۸ راه پیدا کند.
جیپ رانگلر به اندازه سایر شاسی‌بلند‌های تراز اول دنیا امکانات راحتی را در داخل ماشین برای سرنشین و راننده عرضه نمی‌کند اما جالب است بدانید این امر باعث کاهش آمار فروش رانگلر نشده است و این خودرو در آمریکا تعداد ۲۴۰،۰۳۲ دستگاه در سال ۲۰۱۸ فروش داشته است.
ماشین سازی تیام
تویوتا هایلندر
مدل ۲۰۱۷ تویوتا هایلندر به لحاظ زیباشناختی در قسمت جلو شاهد طراحی جدیدی بود و همین قضیه باعث شد تا هواداران شاسی‌بلند‌های ژاپنی یک بار دیگر سراغ هایلندر بیایند و روی خوشی به این خودروی جذاب نشان دهند.
از قرار معلوم بهینه‌سازی‌هایی که تویوتا برای مدل جدید هایلندر خود اعمال کرده بود به مذاق مشتریان این برند خوش آمد و در سال ۲۰۱۸ این شاسی‌بلند پرطرفدار ژاپنی دقیقاً فروشی معادل ۲۴۴،۵۱۱ دستگاه را تجربه کرد.

تویوتا تاکوما
تویوتا تاکوما برای آن دسته از رانندگانی طراحی شده که نیاز به قدرت کشندگی بالای یک خودرو دارند اما نمی‌خواهند یک پیکاپ بزرگ و پرمصرف خریداری کنند. تاکوما ممکن است در گروه پیکاپ‌های متوسط قرار داشته باشد اما چیزی نیست که از عهده کشیدن آن بر نیاید و همین قضیه به نقطه مثبت تویوتا تاکوما تبدیل شده و فروش این خودرو را در سال ۲۰۱۸ افزایش داد.
جالب است بدانید تویوتا تاکوما چیزی معادل ۲۴۵،۶۵۹ دستگاه در بازار فروش داشته است.

فورد اکسپلورر
رانندگان توقع دارند شاسی‌بلندی که خریداری می‌کنند فضای راحتی را برای سرنشینان فراهم کند، کشنده‌ قدرتمندی باشد و در مسیرهای شهری و بیرون‌شهری از امکان مانور بالایی برخوردار باشد. این موارد دقیقاً همان چیزهایی هستند که در فورد اکسپلورر شاهد آنها هستیم.
به این ترتیب می‌توان گفت فورد پاسخ کامل و جامعی به نیاز مشتریان طرفدار شاسی‌بلند داده و به همین دلیل هم هست که فورد اسکپلورر تعداد ۲۶۱،۵۷۱ دستگاه در سال ۲۰۱۸ فروش داشته است.

فورد اسکیپ
برند فورد همیشه طرفداران خاص خودش را دارد و اگر به این برند علاقه داشته باشید حتماً به‌خوبی می‌دانید که فورد وعده داده است در سال ۲۰۱۹ چشم هواداران را به جمال مدل ۲۰۱۹ فورد اسکیپ روشن کند.
در این بین مدل فعلی فورد اسکیپ نیز فروش خوبی را تجربه می‌کند و گزارش‌ها از فروش ۲۷۲،۲۲۸ دستگاه از این شاسی‌بلند شیک و جذاب در سال ۲۰۱۸ حکایت دارند.

هوندا آکورد
هوندا در بازارهای جهانی بیشتر از چیزی که فکرش را بکنید طرف دارد،‌ جالب است بدانید در سال ۲۰۱۸ هوندا آکورد به‌عنوان خودروی سال آمریکای شمالی شناخته شد و ۲۹۱،۰۷۱ دستگاه فروش کرد.
در این بین باید به این نکته نیز اشاره کنیم با توجه به اینکه فروش خودروهای شاسی‌بلند در حال افزایش است بعید می‌دانیم هوندا آکورد در سال ۲۰۱۹ دوباره به چنین فروش چشمگیری دست پیدا کند.

شورولت اکوایناکس
شورولت طراحی جدیدی را برای آخرین مدل از شاسی‌بلند اکوایناکس (Equinox) در نظر گرفت و این طراحی باعث افزایش فروش این خودرو شده است. البته باید به این نکته نیز اشاره کنیم که طراحی داخلی اکوایناکس نیز دستخوش بهینه‌سازی‌های زیادی شد و جدیدترین مدل این خودرو از تجهیزات بسیار باکیفیتی در قسمت داخل بهره می‌برد.
تلاش‌های شورولت برای بهینه‌سازی اکوایناکس در بازارهای جهانی نیز بازخورد خوبی داشت و این خودرو ۲۹۹،۴۴۹ دستگاه در سال ۲۰۱۸ فروش داشت تا به یکی از پرفروش‌ترین شاسی‌بلند‌های سال ۲۰۱۸ تبدیل شود.

تویوتا کرولا
تویوتا حساب خاصی روی برند کرولا باز کرده و حسابی به این خودرو می‌رسد، در نتیجه اخیراً شاهد مدل جدید تویوتا کرولا بودیم، این مدل هنوز راهی بازارهای جهانی نشده و نمی‌توان در خصوص امکانات و کیفیت آن صحبت زیادی کرد اما به لحاظ زیباشناختی باید گفت تویوتا برای مدل جدید کرولا خوش‌سلیقگی به‌خرج داده است.
از طرف دیگر مدل ۲۰۱۸ تویوتا کرولا نیز در بازار فروش بسیار خوبی را تجربه می‌کند و ۳۰۳،۷۳۲ دستگاه از این خودرو در سال ۲۰۱۸ به فروش رسیده است. در کنار این موارد باید به این نکته نیز اشاره کنیم که مدل هیبریدی این خودرو در سال ۲۰۱‍۹ برای اولین بار راهی بازار می‌شود و تویوتا انتظار دارد این مدل نیز به افزایش فروش کرولا کمک کند.

هوندا سیویک
به احتمال زیاد اگر در چند سال اخیر به کشورهای خارجی سفر کرده باشید چشم شما به هوندا سیویک در خیابان‌های این کشورها افتاده است، این خودرو که حتی در آمریکا نیز بسیار پرطرفدار و محبوب است در مدل ۲۰۱۹ در مدل‌های کوپه و سدان راهی بازار شده و به رغم اینکه تغییرات چشمگیری را در این مدل‌های هوندا سیویک شاهد نیستیم باز هم بازخورد خوبی در بازار داشت و پرفروش شدند.
در سال ۲۰۱۸ تعداد ۳۲۵،۷۶۰ دستگاه هوندا سیویک به‌فروش رفته است و این مدل‌ها از فناوری‌های جدیدی مانند سیستم هشدار برخورد از جلو، هشدار خروج از مسیر و کروز کنترل انطباقی بهره می‌گیرند و به احتمال زیاد این موارد باعث شد تا هوندا سیویک سال ۲۰۱۸ را به‌خوبی و با فروش زیاد پشت‌سر بگذارد.

تویوتا کمری
تویوتا کمری همیشه درمیان پرفروش‌ترین خودروهای دنیا قرار داشته است و در سال ۲۰۱۸ نیز شاهد فروش ۳۴۳،۴۳۹ دستگاه از این سدان متوسط در بازار آمریکا بوده‌‌ایم، در این بین ظاهراً دوران شکوه و جلال تویوتا کمری نیز روبه پایان است و از قرار معلوم تویوتا مدل‌های سال‌های بعد کمری را کاهش خواهد داد و برای پاسخ به نیاز بازار به تولید کراس‌اوورها توجه بیشتری خواهد داشت.

هوندا سی‌.‌آر وی
آخرین نسل از هوندا سی.‌آر وی در سال ۲۰۱۷ راهی بازار شد و این خودرو به اندازه‌ای محبوبیت پیدا کرد که حتی در سال ۲۰۱۸ نیز فروش خوبی را از این خودرو در بازارهای جهانی شاهد بودیم. هوندا سی.‌آر وی به تعداد ۳۷۹،۲۰۱ دستگاه در سال ۲۰۱۸ فروش داشته است و از این لحاظ به‌عنوان یکی از پرفروش‌ترین کراس‌اوورهای ژاپنی شناخته می‌شود.

نیسان رُوگ
هرچه به بالای جدول پرفروش‌ترین خودروهای سال ۲۰۱۸ نزدیک‌تر می‌شویم چشم‌مان به کراس‌اوورهای بیشتری می‌افتد، این امر از افزایش تقاضای بازار برای خودروهای کراس‌ اوور و شاسی‌بلند حکایت دارد. جالب است بدانید نیسان روگ توانست در سال ۲۰۱۸ به فروش چشمگیر ۴۱۲،۱۱۰ دستگاه دست پیدا کند و مقام پرفروش‌ترین کراس‌اوور ۲۰۱۸ را از آن خود کند.
نیسان سعی داشته تا فروش بالای روگ را به‌فال نیک بگیرد و در مدل ۲۰۱۹ این خودرو شاهدبهینه‌سازی‌های زیادی هستیم که این خودرو را برای خانواده‌های پرجمعیت جذاب‌تر کرده است. نیسان روگ از فناوری‌های جدیدی چیزی کم و کسر ندارد و سیستم هشدار خروج از مسیر، هشدار برخورد از پشت ماشین ، مانیتور نقاط کور و ترمز خودکار در صورت تشخیص عابر پیدا را می‌توان از امکانات پیشرفته‌ای نام برد که نیسان روگ را پرفروش کرده است.

تویوتا راو ۴
تویوتا راو ۴ سال میلادی گذشته را بسیار پررونق پشت سر گذاشت و به لحاظ آمار فروش شانه به شانه نیسان روگ پیش‌ رفت. این خودرو ۴۲۷،۱۶۸ دستگاه فروش داشت و با توجه به افزایش تقاضای بازار برای خودروهای کراس‌‌اوور شاهد مدل جدید تویوتا راو ۴ در سال ۲۰۱۹ نیز هستیم که به‌احتمال زیاد باز هم فروش خوبی را تجربه خواهد کرد.

شورولت سیلورادو
مدل‌های مختلفی از شورولت سیلورادو در سال ۲۰۱۸ راهی بازار شد این مدل‌ها یکی پس از دیگری فروش خوبی را تجربه کردند و در مجموع ۵۳۱،۱۵۸ دستگاه فروش داشتند تا شورولت سیلورادو به یکی از محبوب‌ترین خودروهای آمریکایی تبدیل شود.

پیکاپ رام
اگر بگوییم سال گذشته میلادی سال خودروهای پیکاپ بوده است بیراه نگفته‌ایم چرا که در کنار شورولت سیلورادو، پیکاپ رام نیز توانست فروش بسیار خوبی را تجربه کند. در این سال رام با مدل‌های ۱۵۰۰، ۲۵۰۰ و ۳۵۰۰ راهی بازار شد که هر کدام از این پیکاپ‌ها ویژگی‌های خاصی داشتند و نیازهای متفاوت مشتریان را پاسخ می‌دادند.
در نتیجه مجموع پیکاپ‌های رام که در سال ۲۰۱۸ راهی بازارهای آمریکا شدند به فروشی برابر با ۵۳۶،۹۸۰ دستگاه دست پیدا کردند.

فورد سری اف
جالب است بدانید فورد سری اف از آن دسته پیکاپ‌های بسیار قدیمی است و چیزی حدود ۴ دهه از تولید این خودرو می‌گذرد اما فورد سری اف از همان زمان تولید تاکنون توانسته است مقام اول را در میان خودروهای پرفروش در بازار آمریکا از آن خود کند.
در سال ۲۰۱۸ میلادی نیز این خودرو یکبار دیگر پرفروش شد تا برای چهل‌ و دومین بار، پرفروش‌ترین خودروی بازار لقب بگیرد، مدل‌های اف ۱۵۰، اف ۲۵۰ و اف ۳۵۰ از فوردهای سری اف توانستند در مجموع به فروش ۹۰۹،۳۳۰ دستگاه دست پیدا کنند و افتخاری دیگر به تالار افتخارات فورد اضافه کنند.
در پایان پیشنهاد می‌کنیم اگر شما هم از آن دسته علاقه‌مندان خودرویی هستید که به آمار و ارقام خودروها توجه زیادی دارند، در قسمت نظرات برای ما از آمار فروش خودروهای ۲۰۱۸ در بازارهای مختلف بگویید.

ماشین سازی تیام